بیمارستان الزهرا اصفهان

مركز آموزشي درماني الزهرا (س) در یکی از زیباترین و خوش آب و هوا ترین مناطق شهر اصفهان در مجاورت با پارک کوهستانی صفه واقع گردیده است. اولين كلنگ تاسيس اين مركز در سال 1353 زده شده وليكن تاريخ افتتاح و بهره برداري از آن سال 1372 مي باشد. ساختمان ها و فضاهای دسترسی این مركز از نظر معماری بسیار زیبا و مجلل طراحی گردیده است، به نحوی که کلیه اتاق های بیماران بستری، مشرف به منطقه کوهستانی صفه از یک سو و چشم انداز کلی شهر زیبای اصفهان از سوی دیگر می باشد. طبیعت زیبا و هوای لطیف موجود در این منطقه نقش به سزایی در جهت بهبودی و ارتقاء بهداشت روحی روانی بیماران دارد.

اين بیمارستان در حال حاضر با مساحت عرصه 27 هکتار و مساحت اعيان 80000 متر مربع با دارا بودن 950 تخت مصوب ، 800 تخت فعال، 48 بخش و واحد تخصصی و فوق تخصصی و واحدهاي پاراكلينيكي، 43 درمانگاه تخصصي و فوق تخصصي، 27 اطاق عمل فعال، 260 نفر از برجسته ترين اعضاي هيأت علمي با بيش از 2600 نفر پرسنل که 970 نفر آنان را پرستاران تشكيل مي دهند و 2000 نفر فراگير در رشته هاي پزشكي و پيراپزشكي، با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و منحصر به فرد از قبیل MRI ، سنگ شکن برون اندامی، سی تی اسکن اسپیرال ، سیتی اسکن 64 اسلایس،ERCP، دستگاه مورد نیاز جراحی استریو تاکسی در بخشهای تخصصی از جمله همودیالیز، پلاسما فرز، کاشت حلزون، پیوند کلیه و ...، بخش های فوق تخصصی از جمله بخشهای داخلی ریه، گوارش، نفرولوژی، روماتولوژی، خون و انکولوژی، بخشهای جراحی از جمله جراحی اطفال، جراحی نوزادان، جراحی فک وصورت، جراحی عروق و جراحی پلاستیک،

بخشهای فوق تخصصی کودکان از جمله اعصاب، عفونی، قلب، ریه، نفرولوژی، خون و انکولوژی، گوارش، غدد و روانپزشکی در حال خدمت رسانی به بیماران شريف استان اصفهان و استان هاي هم جوار می باشد.

لازم به ذکر است اقدامات فوق تخصصی و تکنیکهای درمانی جدید مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) عبارتند از؛ استریو تاکسی، لاپاراسکوپی، آندوسکوپی اطفال، توراکوسکوپیک و مدیاس تینوسکوپی، پیوند اعضا، جراحی های پیشرفته مغز واعصاب وستون فقرات، آرتروپلاستی(تعویض مفاصل)، PCNL (شکستن سنگهای کلیوی از طریق پوست)، جراحی تومورهای سینوسی از طریق کرانیوفاشیال، جراحی آندوسکوپی سینوس، جراحی پیوند حلزون گوش ، انجام CVS (کرایونیک ویلای سمپل)، فوتو دینامیک و پوآتراپی در درمان بیماریهای پوستی،کرایوبا اسپری و راه اندازی تیم شکاف کام می باشد.که ماهیانه در حال ارائه خدمات به بیش از 7000 بیمار بستری و 40000 بیمار سر پایی استان اصفهان و استان های همجوار می باشد.

این بیمارستان مجهز به سیستم HIS می باشد که با استفاده ازاين سيستم كليه اطلاعات بيماران از بدو پذيرش (از جمله اقدامات انجام شده براي هر بيمار شامل درخواست دارو، آزمايش ، راديولوژي، مشخصات اعمال جراحي انجام شده، هزينه ها و اقلام مصرفي براي بيمار و.....)تا ترخيص بيمار به منظور ايجاد اطلاعات واقعي و طبقه بندي آن جهت تحليل وكارشناسي از نظر درماني ،پزشكي و مالي ثبت مي شود.

اورژانس مركز آموزشی در مانی الزهرا (س) اصلی ترین مرکز ارجاع بیماران از نقاط مختلف استان اصفهان و استان های همجوار می باشد. به غیر از اورژانس های روانپزشکی، سوختگی، مسمومین و چشم در سایر موارد نیز بیماران توسط اورژانس این مرکز بررسی و در صورت نیاز، سرویس می گیرند . این مرکز قادر به پذیرش بیمار از طريق انتقال هوایی نیز میباشد.متوسط تعداد مراجعین به اورژانس این مرکز ماهیانه حدود 4700 نفر است که به طور میانگین 2300 نفر آنها بستری می گردند. استقرار 24 ساعته متخصصین طب اورژانس، پرستار ترياژ (پرستار اولويت بندي بيماران اورژانسي) و واحد بيماران قلبي اورژانس در این مرکز گامی به سوی بهبود خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد.

بر اساس ارزيابي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و بر اساس استاندارد و ضوابط بيمارستان هاي عمومي و به موجب امتيازات مكتسبه اين مركز حائز رتبه درجه يك عالي در سال 1389 گرديده است.

مركز آموزشي درماني الزهرا (س)، تجلي نيرومند و انديشه بلند انسانهايي است كه توسعه سلامت را ابزار پيشرفت همه جانبه اين سرزمين مي دانند و وظيفه خود، را اجراي صحيح حاكميت باليني در راستاي نيل به رويكرد انسان سالم، جامعه سالم، ترسيم نموده اند.

054
ثبت سفارش